msza św.    aktualności    historia parafii   fotografie    dane kontaktowe


Dąbki 2018, 9 grudnia, Drugi Tydzień Adwentu


Ogłoszenia Parafialne

1. W tym tygodniu msza św.:  we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17'00.

2. Msza roratnia, na którą szczególnie zapraszam dzieci z lampionami oraz młodzież - kandydatów do bierzmowania, jest w naszym kościele w środę o 17'00.                                          

3. Rodziców przygotowujących swoje dzieci do komunii (II grupa), zapraszam na kolejne spotkanie w środę o godz. 18'00 (po roratach).

4. W tegorocznym Adwencie chcemy ożywić dla wiary "ociężałe nasze serca" i raz w tygodniu złapać chrześcijański oddech. Zapraszamy w kolejny, drugi już czwartek,13 grudnia, na adwentową liturgię i wspólnie poprowadzoną adorację. Tym razem naszej modlitwie będzie przewodzić słowo "dziękuję", ( w pierwszy czwartek było "przepraszam", a w ostatni będzie "proszę"). W kościele przed ambonką jest pudełko/skarbona i możemy do niej przynosić na karteczkach nasze różne intencje poruszone przez tegoroczne adwentowe trójsłowo. Będzie to treścią naszych czwartkowych modlitw.
Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 
5. Opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny można nabywać w zakrystii po liturgii.
 
6. Planujemy już dekoracje bożonarodzeniowe. Potrzebujemy finasowego wsparcia, zwłaszcza na kwiaty. Zgodnie z zapowiedzią przedstawiciele rady parafialnej będą po mszy sw. prosić o ofiarę na ten cel do puszek.
 
 
  Dobrych natchnień w drugim tygodniu Adwentu życzę wszystkim Gościom i Parafianom!
ks. Andrzej Pęcherzewski, proboszcz