msza św.    aktualności    historia parafii   fotografie    dane kontaktowe


Dąbki 2018, 22-29 kwietnia 

IV Niedziela Wielkanocna

 
 "...Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego". Nie bać się rozmawiać i wychodzić do ludzi, którzy są poza granicami mojej wiary, "nie z tej owczarni", a nawet według nas są "z innego świata". Często z powodu sposobu rozumienia wartości, moralności i nie znanej nam wrażliwości ich inność sprawia, że nie chcemy używać "głosu". Nie chcemy dialogu z nimi i troszczymy się tylko o bezpieczeństwo własnego stada i swoje. Dobry Pasterz - Pasterz Dobra udziela swojego Ducha otwierając nas na inny świat wokół. Tam też można usłyszeć Głos Pasterza.

Ogłoszenia Parafialne
1. Liturgia w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17'00.
2. W czwartek po liturgii adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19'00. Podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania lub rozmowy z księdzem.
3. Dziękuję naszym Parafiankom za pomoc w sprzątaniu kościoła w minionym tygodniu. O taką wspólną - i pięknie wykonaną - pracę prosić będziemy parę razy w roku.
 4. Intencje mszy św. mamy w tym tygodniu wolne w dni powszednie. Można je zamawiać w biurze w tygodniu po mszy św.

Sprawy budowlane.
Mamy klopoty z zawilgoceniem ścian kościoła. Ubiegłoroczne prace remontowe na dachu nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Planowane odnowienie elewacji zewnętrznej kościoła jeszcze przed sezonem letnim będziemy musieli z tego powodu przesunąć na późniejszy termin.

       Otwierającego nasze serca i umysły głosu Jezusa życzę Wszystkim!


ks. Andrzej Pęcherzewski, proboszcz