msza św.    aktualności    historia parafii   fotografie    dane kontaktowe


Dąbki 2018, 1 - 8 lipca


Ogłoszenia Parafialne

1. Liturgia w tym tygodniu: we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 19'00.
2. W czwartek po mszy św. adoracja Njaśw. Sakramentu do godz. 21'00. Podczas adoracji można skorzystać z sakramentu pojednania.
3.W piątek, 6 lipca, odwiedzę chorych i osoby starsze w naszej parafii.
4. Spotkanie rady parafialnej w piątek o godz. 20'00.
5. Zachęcamy wiernych do osobistego udziału w liturgii w niedziele, a także w dni powszednie. Jesteśmy taką szczególną wakacyjną parafią, w której każdy kto potrafi i chce może służyć jako ministarnt, czy ministrantka podczas mszy św. lub przeczytać jako lektor czytanie, zaspiewać psalm czy ułożyć i przeczytać wezwania modlitwy powszechnej. Chętnie zapraszamy też śpiewające schole i grające na instrumentach grupy.
 6.Intencje mszy św. mamy wolne w dni powszednie i niedziele lipca.  Można je zamawiać w biurze w tygodniu po mszy św.
 
Sprawy budowlane.
Zakończyliśmy odnawianie elewacji zewnętrznej kościoła. Koszt odnowienia trochę przekroczył 18 tys. zł. Równolegle, dzięki zaangażowaniu naszych parafian, została dokonana wymiana krzyża na dachu kościoła. Pozostaje jeszcze montaż nowych tablic na ścianie nad głównym wejściem. Dotychczasowy krzyż był ze zwykłej stali i mimo dobrej farby korodował brudząc ścianę. Nowy krzyż jest ze stali nierdzewnej. Także nowe tablice z informacjami będą na tafli nierdzewnej, co zapewni lepszą trwałość. Spodziewamy się, że koszty tych dwóch dzieł będą dotyczyły tylko materiałów.
 
  Dobrego tygodnia życzę wszystkim Gościom i Parafianom!
ks. Andrzej Pęcherzewski, proboszcz