msza św.    aktualności    historia parafii   fotografie    dane kontaktowe


Dąbki 2020, 24  - 31 maja

Niedziela Wniebowstąpienia

Ogłoszenia Parafialne

1. Trwa stan nadzwyczajny w związku z pandemią. Obowiązują nas ogólne zasady bezpieczeństwa wynikające z państwowych zarządzeń. W przestrzeni kościoła na jedną osobę ma przypadać od 17 maja przynajmniej dziesięć metrów kwadratowych powierzchni. W kościele w Dąbkach może więc być jednocześnie 30 osób oprócz księdza i asysty. Wszyscy uczestniczymy w liturgii mając założone maseczki.Wwchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie. Również ksiądz/szafarz udzielający komunii jest w maseczce wcześniej dezynfekując dłonie. Spowiedź jest możliwa każdego dnia po ustaleniu indywidualnym z księdzem, również wszelkie inne spotkania i nauki. Wszystkie pytania i sprawy możemy zgłaszać na kom. 601 217 957.

2. W tym tygodniu msza św. we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 19' 00.  Majowe nabożeństwo w dni powszednie o 

3. Są wolne intencj mszy św. w dni powszednie maja i niedziele oraz dni powszednie czerwca.

Czekamy na zakończenie realizacji projektu nowego tabernakulum w kościele. Koszt samego tabernakulum to 14500 zł.  Dobrodziejów chcących wesprzeć nas finansowo prosimy o wpłaty na konto parafii: 40124014281111001047094892 z dopiskiem "tabernaculum". Dziękuję serdecznie tym, którzy już to zrobili dokonując przelewów. Są to zarówno nasi lokalni parafianie jak i spoza formalnych granic naszej parafii. Mamy w tej chwili kwotę 7800 zł.

 
  W tym bardzo trudnym czasie wspierajmy się nawzajem wszelką możliwą pomocą, także dobrym słowem, a szczególnie wytrwałą modlitwą.
 
ks. Andrzej Pęcherzewski, proboszcz